ایران‌ سنس (حرفه‌ای) IranSansX

فونت ایران سنس پرطرفدارترین فونت فارسی در سال‌های اخیر بوده است.
کافه بازار ، دیوار، آپارات ، اسنپ  و صدها وب سایت و اپلیکیشن برتر ایرانی از ایران سنس استفاده می‌کنند.
بسته‌ی کامل و بدون نقص فونت ایران سنس فقط در وبسایت fontiran.com عرضه می‌شود.
فقط در صورت خرید و دانلود فونت ایران سنس از fontiran.com شما می‌توانید برای وب‌سایت،نرم افزار یا شرکت خود لایسنس قانونی ثبت کنید.
این فونت از سال ۱۳۹۲ تا کنون بارها بروزرسانی و رفع نقص شده است. خریداران فونت برای همیشه بروزرسانی‌ها را دریافت می‌کنند و از پشتیبانی طراحِ فونت بهرمند خواهند بود.

فونت ایران‌سنس (حرفه‌ای)

فونت ایران‌سنس (حرفه‌ای)

۷٫۸       1401/01/17
۱۹۸٬۰۰۰ ت
رایگان
۶۰٬۰۰۰ ت
۳۰٬۰۰۰ ت
۳۵۰٬۰۰۰ ت
۳۰۰٬۰۰۰ ت
۶۰۰٬۰۰۰ ت
۵۰۰٬۰۰۰ ت
۲۰۰٬۰۰۰ ت
۱۵۰٬۰۰۰ ت
۲٬۰۰۰٬۰۰۰ ت
۱٬۸۰۰٬۰۰۰ ت
۱۹۸٬۰۰۰ ت


در بسته فونت ایران‌سنس حرفه‌ای موارد زیر را دریافت می‌کنید:

 1. فونت‌های اصلی: با فرمت ttf در ۹ وزن.
 2. وریبل فونت: فونت‌های متغیر دارای ۲ محور: تغییر وزن /  تغییر شکل نقطه‌های به ۹ حالت
 3. وب‌فونت: فونت‌های ویژه استفاده در وب‌سایت با فرمت‌های woff . woff2  همراه با کدهای css htlm
 4. فونت‌های با اعداد فارسی: فونت‌هایی که در آنها اعداد انگلیسی و عربی هک شده است تا بصورت فارسی نشان داده شود.
 5. فونت بدون انگلیسی: فونت‌هاییکه فاقد حروف و اعداد انگلیسی هستند. (مناسب برای ترکیب با فونت انگلیسی دلخواه در طراحی وب)
 6. راهنما: راهنمای استفاده از حروف جایگزین، راهنمای فارسی کردن اعداد لاتین و منو اسپیس کردن اعداد، راهنمای استفاده از وریبل فونت.
 7. فونت‌های ایران‌سنس ۵ : فونت‌های نسخه قدیمی (IRANSans5)، حاوی ۶ وزن، وب فونت، موبایل فونت و … در بسته دانلودی موجود است.

 در بسته فونت ایران‌سنس حرفه‌ای موارد زیر را دریافت می‌کنید:

 1. فونت‌های اصلی: با فرمت ttf در ۹ وزن.
 2. وریبل فونت: فونت‌های متغیر دارای ۲ محور: تغییر وزن /  تغییر شکل نقطه‌های به ۹ حالت
 3. وب‌فونت: فونت‌های ویژه استفاده در وب‌سایت با فرمت‌های woff . woff2  همراه با کدهای css htlm
 4. فونت‌های با اعداد فارسی: فونت‌هایی که در آنها اعداد انگلیسی و عربی هک شده است تا بصورت فارسی نشان داده شود.
 5. فونت بدون انگلیسی: فونت‌هاییکه فاقد حروف و اعداد انگلیسی هستند. (مناسب برای ترکیب با فونت انگلیسی دلخواه در طراحی وب)
 6. راهنما: راهنمای استفاده از حروف جایگزین، راهنمای فارسی کردن اعداد لاتین و منو اسپیس کردن اعداد، راهنمای استفاده از وریبل فونت.
 7. فونت‌های ایران‌سنس ۵ : فونت‌های نسخه قدیمی (IRANSans5)، حاوی ۶ وزن، وب فونت، موبایل فونت و … در بسته دانلودی موجود است.

 بسته های مرتبط

با خرید فونت ایران‌سنس (حرفه‌ای) قیمت بسته های زیر به صورت ما به تفاوت محاسبه خواهد شد.

قیمت اصلی پس از خرید این فونت
فونت ایران‌سنس (نیمه‌حرفه‌ای) فونت ایران‌سنس (نیمه‌حرفه‌ای) ۹ وزن ۱۴۸٬۰۰۰ ت رایگان
فونت ایران‌سنس (اقتصادی) فونت ایران‌سنس (اقتصادی) ۲ وزن ۴۸٬۰۰۰ ت رایگان

 

ایران سنس X تایپ‌فیسی معاصر است که ریشه در میراث خط نسخ دارد. صورتی مدرن و مینیمال دارد اما در سیرت پیرو ساختار خوشنویسی است. در شکل حروف ایران‌سنس حداقل شکستگی و مسیر مستقیم دیده می‌شود. گردش‌های زیاد و پرهیز از قالب‌های هندسی نیز حس و حال انسانی و طبیعی ایران ‌سنس را قوی ‌تر می‌کند. نسبت‌ها و شکل حروف هم تا جای ممکن ساده و معمولی طراحی شده است تا خوانایی و روان‌خوانی در ایران‌سنس به حد اعلای خود برسد.

فونت ایران ‌سنس x

 

تنوع وزن‌ها در فونت ایران‌سنس iransansX

در فونت ایران سنس شما طیف کاملی از ۹ وزن را در اختیار دارید. همه این وزن‌ها دارای اسکلت و ساختار مشترک هستند و با افزایش وزن تناسبات حروف تغییر نمی‌کند.
نسخه‌‌ی قدیمی ایران‌سنس فقط حاوی ۶ وزن است و هماهنگی وزن‌ها به دقت نسخه‌ی جدید نیست.

 

داستان ایران‌سنس

سال ۱۳۹۳ زمانی بود که اکوسیستم کسب و کارهای استارتاپیِ ایران در حال بالندگی و رشد بود. فونت‌ ایران‌سنس نخستین بار در همان سال (۱۳۹۳) منتشر شد.
طراحانی که در این شرکت‌های استارت‌آپی مشغول به کار بودند به نسبت دیگر طراحان نگاهی کاربردی به فونت فارسی داشتند و جسارت بیشتر در استفاده از فونت‌های جدید داشتند. بنابراین فونت‌ایران سنس در آغاز بیشتر از همه در طراحی وبسایت‌ها و نرم افزارهای شرکت‌های استارت‌آپی مانند دیجی‌کالا، کافه‌بازار، صبا‌ایده (آپارات)، اسنپ و … مورد استفاده قرار گرفت و تبدیل به نشانه‌ای از جامعه کسب و کارهای استارت‌آپی در ایران شد.
فونت ایران ‌سنس x

فونت ایران ‌سنس x

فونت ایران ‌سنس x

 

فونت متغیر (وریبل فونت)

وریبل فونت تکنولوژی جدیدی در ساخت فونت است که به شما این امکان را می‌دهد که همه‌ی وزن‌ها و استایل‌ها را در قالب یک فایل فونت در اختیار داشته باشید. فونت متغیر قطعاً بهترین گزینه برای ساخت وبسایت‌های جدید است. استفاده از فقط یک فایل فونت برای همه وزن‌ها و استایل‌ها باعث می‌شود فقط یک درخواست به سمت سرور شما ارسال شود و سرعت لود هر صفحه سریعتر باشد.

Weight : این متغیر وزن (ضخامت) نوشته را تعیین می‌کند که حداقل آن 100 معادل وزن Thin و حداکثر آن 900 معادل وزن Black است.

فونت متغیر ایران سنس

 

Dots : این متغیر شکل نقطه حروف را به ۹ حالت مختلف تغییر می‌دهد.
ایران سنس تغییر نقطه

 

 

 

 

 

ساده‌تر و آشناتر خواناتر است

علت اصلی محبوبیت فونت ایران سنس در میان طراحان و کاربران ایرانی خوانایی آن است. دکتر حسین سامانی در پژوهشی با عنوان مقایسۀ آستانۀ مطلق خوانایی ده فونت پرکاربرد فارسی در خواندن به شیوۀ RSVP ده فونت پر کاربرد فارسی را در محیط کنترل شده مورد بررسی قرار داده و در این میان فونت ایران‌سنس بیشترین امتیاز را کسب کرده است.

فونت ایران‌سنس به ۳ دلیل توانسته است خوانایی بیشتری نسبت به دیگر فونت‌ها داشته باشد:
۱- فونت ایران سنس آشناست. این فونت علارغم ظاهر امروزی و جدیدش تا حد زیادی به ساختار و تناسبات فونت‌های پر کاربرد فارسی پایبند مانده است. برای همین با وجود جدید بودن بسیار آشنا به نظر می‌رسد و به راحتی پذیرفته می‌شود.
۲- فونت ایران سنس ساده و معمولی است. کنتراست ضخامت به حداقل رسده است. و شکل حروف به ساده‌ترین حالت ممکن رسیده است.  بجز ساختار و شکل‌های کلی همه ویژگی‌های خوشنویسانه حذف شده است.
۳- مطابق با سلیقه و فرهنگ ایرانی طراحی شده است. گردش‌های زیاد و پرهیز از شکل‌های هندسی و شکسته در حروف باعث شده است فونت ایران‌سنس حس و حال انسانی و طبیعی داشته باشد که نزدیک به سلیقه نوشتاری ایرانیان است.

فونت ایران ‌سنس x

 

چینش دقیق نقطه‌ها و دندانه‌ها

به دلیل وجود محدودیت‌های حروفچینی در دستگاه‌های اولیه چاپ جای نقطه‌ها مایل به راست است و این رسم در فونت‌های دیجیتال نیز باقی مانده است.
در فونت ایران سنس iransansX نقطه‌ها در جای درست خود یعنی زیر حرف مربوط به آن قرار دارند.
حروفی مانند ب‍ ‍ب‍ ت‍ ‍ت‍ پ‍ ‍پ‍ ث‍ ‍ث‍ ن‍ ‍ن‍ ی‍ ‍ی‍ س‍ ‍س‍ ش‍ ‍ش‍ گروه پر جمعیت خط فارسی هستند که شکل کاملا مشابهی دارند.  چشم تنها با تشخیص نقطه‌ها آن‌ها را از هم تشخیص می‌دهد.
در فونت ایران سنس iransansX  هر دندانه با توجه به حروف قبل و بعد خود جای نقطهٔ خود را طوری تعیین می‌کند تا نهایت نظم و زیبایی در شکل کلمات بدست آید.

فونت ایران ‌سنس

در فونت ایران‌سنس IranSansX نقطه‌ها بصورت برنامه‌ریزی شده در محل ایده‌آل قرار می گیرند. بدون اینکه عرض حروف زیادتر شود یا فضای خالی بیش از حد پدید آید.

فونت ایران ‌سنس x

از فونت‌های هک شده خداحافظی کنید!

طراحان وب و نرم افزار در مواردی برای فارسی کردن اعداد نیازمند فونتی هستند که اعداد انگلیسی را فارسی نشان بدهد. این فونت‌ها در واقع فونت‌های هک شده هستند و دردسرهای زیادی برای وبسایت ایجاد می‌کنند. اگر از این فونت در وبسایت خود استفاده کنید دیگر اعداد انگلیسی نخواهید داشت و همچنین در سئو و سرچ وبسایت مشکلاتی ایجاد خواهد شد. این مشکلات سازندگان وبسایت را ناچار می‌کند که چند فایل فونت را بارگذاری کنند و این به معنی افزایش حجم بیشتر صفحه خواهد بود.
در نسخه جدید فونت ایران سنس X  همه حالت‌های اعداد را در یک فایل می‌توانید استفاده کنید. برای این کار از فیچرهای اپن‌تاپ برای جایگزینی اعداد استفاده می‌شود. کافیست در هر قسمت از وبسایت که می‌خواهید اعداد انگلیسی فارسی و یا منو اسپیس شود کد مربوط به آن را وارد کنید. (نمونه فایل css html و راهنما در بسته دانلودی فونت ایران سنس موجود است.)

فونت ایران ‌سنس اعداد فارسی

 

حروف جایگزین

اکثر حروفی که دوست دارید در فونت به عنوان جایگزین انتخابی استفاده کنید (مثل ﮧ ﮩ مدل نستعلیق و ے معکوس) حروف زبان اردو هستند. از آنجا که فونت ایران‌سنس این حروف اردو را دارد امکان استفاده از آن‌ها در کیبورد فارسی نیز برای شما فراهم شده است. این حروف جایگزین را طبق راهنما و به راحتی در هر محیطی می‌توانید تایپ کنید.

 نسخه‌های بعدی ایران سنسX

به دلایل مختلفی ما تمایل داریم امکانات فونت جدید IranSansX را به مرور و در قالب آپدیت ارائه کنیم. این به ما کمک می‌کند در نسخه فعلی مشکلات احتمالی را سریعتر حل کنیم و همچنین کاربران بیشتری را به خرید قانونی فونت تشویق کنیم.

وزن سنگین: در نسخه‌های بعدی فونت ایران سنس چند وزن سنگین اضافه خواهد شد.

فونت ایران ‌سنس x

 

 

فونت ایران‌سنس عربی، کردی و اردو

فونت ایران ‌سنس عربی

فونت ایران ‌سنس اردو

فونت ایران ‌سنس کردی

فونت ایران سنس5 در اپلیکیشن اسنپ

فونت ایران سنس در اسنپ

 

فونت ایران سنس5 در اپ کافه بازار

فونت ایران سنس در اپ کافه بازار

 

فونت ایران سنس5 در ایزی تریدر مفید

فونت ایران سنس در اپلیکیشن موبایل ایزی تریدر مفید

 

 

 

فونت ایران سنس5 در تبلیغات شهری

 

 

پر استفاده‌ترین در طراحی وب و اپلیکیشن موبایل

فونت ایران سنس بطور قطع پر طرفدار‌ترین و پر استفاده ترین فونت، در طراحی رابط کاربری فارسی است.
تیم فونت‌ایران در سال‌های مختلف همه وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های راه یافته به مرحله نهاییِ جشنواره وب و موبایل را به عنوان یک جامعه آماری نمونه مورد بررسی قرار داده است. در سال ۱۳۹۴ تنها یک سال پس از انتشار فونت ایران سنس ۱۷ درصد وبسایت‌ها و نرم افزارهای موبایل از فونت ایران سنس استفاده می‌کرده‌اند و این آمار در سال ۱۳۹۶ به ۵۶ درصد رسیده است. از سال ۱۳۹۶ به بعد با وجود انتشار فونت‌های جدید بسیار زیاد و متنوع ایران سنس همچنان با ۵۴ دصد پر استفاده‌ترین فونت در طراحی وب و نرم افزار است.

 

دانلود رایگان فونت ایران سنس !

دقت کنید که این فونت رایگان نیست. اگر وبسایت یا کانالی را مشاهده کردید که این فونت را با قیمت ارزان‌تر، با تخفیف یا رایگان عرضه کرده است آن را معرفی کنید تا پیگیری قانونی توسط فونت ‌ایران انجام شود.

 

قوانین و مقررات:

فونت ایران‌سنس یک نرمافزار مالکیتی محسوب میشود. مالکیت این نرمافزار به طراح آن، مسلم ابراهیمی تعلق دارد و فروشنده انحصاری آن fontiran.com است. شما با خرید این محصول، حق تکثیر، توزیع و ایجاد تغییر در فایلها را نخواهید داشت.

با خرید فونت ایران‌سنس اجازه استفاده دسکتاپ را دارید. یعنی می توانید در کامپیوترهای شخصی خود آنرا نصب کنید و انواع خروجی چاپ و فایل گرافیکی داشته باشید. (کپی فایل ها تنها برای تهیه نسخه پشتیبان مجاز خواهد بود.)

برای استفاده از فونت ایران ‌سنس لازم است تا حتما فایل فونتها توسط شخص کاربر از دامنهی fontiran.com خریداری شده باشد، همچنین برای هر محصول، لایسنس مناسب صادر شده باشد.

برای استفاده از فونت ایران‌سنس در پروژه‌های نرم افزاری و وب‌سایت لازم است بر اساس سطح تجاری (کوچک یا بزرگ) یک لایسنس (به نام پروژه) خریداری کنید.

برای استفاده از این فونت در یک مجموعه (شرکت، موسسه، سازمان) لازم است به نام مجموعه یک لایسنس حقوقی خریداری شود.

برای استفاده از فونت ایران‌ سنس در قالب‌های فروشی لازم است به نام قالب یک لایسنس ویژه خریداری شود.

برای استفاده نامحدود از این فونت در شرکت‌های بزرگ (هلدینگ) پروژه‌های پیمانکاری، سیستم‌های سایت‌ساز و برنامه‌های فارسی نویس لازم است لایسنس نامحدود خریداری نمایید.

چرا خرید کنیم؟

جدای از رعایت مقررات و حقوق پدیدآورنده بهتر است هر طراح به صورت شخصی و با ایمیل خود فونت را خرید کند.

توجه داشته باشید که فونتهای سایت فونت ایران به مرور تکمیل و رفع عیب میشوند.

تنها شخص خریدار است که میتواند از طریق پنل خود آخرین نسخه را دریافت کند.

ایمیل بروز رسانی ها و رفع باگ ها تنها به ایمیل خریدار ارسال میشود.

اگر مشتری شما ملزم به رعایت قوانین کپی رایت باشد (بخصوص شرکتها، سازمانها و برند های شناخته شده) شما ناگزیر هستید برای استفاده از این فونت در محصول مورد نظر یک لایسنس صادر کنید. تنها شخص خریدار است که می تواند برای فونت خرید شده لایسنس ایجاد کند.

مسلم ابراهیمی  کارشناس ارشد گرافیک است که از سال ۱۳۸۸ بصورت پیگیر و حرفه‌ای به طراحی تایپ فارسی مشغول بوده است.

در سال‌های ابتدایی دغدغه او تدریس طراحی تایپ در دانشگاه‌ بود و پس از آن با راه اندازی وبسایت فونت‌ایران تمرکز خود را به ساز و کار نشر و بازریابی برای فونت فارسی تغییر داد.
فونت‌های طراحی شده توسط مسلم ابراهیمی طی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ توانست چهره تایپوگرافی وب و نرم‌افزار فارسی را تغییر دهد.
مسلم ابراهیمی با راه اندازی فاندری فونت‌ایران توانست فرهنگ رعایت داوطلبانه کپی رایت فونت فارسی را در ایران رواج دهد و چالش‌های فروش و کسب درآمد برای طراحان تایپ ایرانی را حل کند.
 فونت‌های ایران سنس، ایران‌یکان، دانا و فونت آهنگ از مهم ترین آثار وی هستند.

فونت های مرتبط

نظرات کاربران

 • امیر محمدی (خریدار) گفت:

  سلام ممنون بابت زحماتتون توی نمودار نوشتید شبنم همون یکانه ولی نیست شبنم متفاوته.

 • حسین طهماسبی دهکردی (خریدار) گفت:

  مرسی بابت تغییراتی که در نسخه iransansx اعمال کردید و فوق العاده زیباتر شده. اما مشکلی که هست اینه که در وب سایت ها اگر پاراگراف ها justify شده باشند، بعضی جاها حروف از هم جدا می‌شن و عملا فونت بی استفاده میشه. در نسخه قبل این مشکل نبود. مرسی

 • محمد وحید کوه کن (خریدار) گفت:

  سلام خدمت شما
  بنده پکیج iransansx رو خریداری کردم برای استفاده در اپلیکیشنی که در حال طراحیش هستم(اپ بر پایه پایتون و کیوی نوشته شده) قبلا برای تست نسخه قدیمی رایگانی که در اینترنت موجود هست رو امتحان کردم کاملا سالم بود و بعد با اطمینان اقدام به خرید نسخه کامل و جدید کردم..اما مشکل عجیبی رخ داده که نمیدونم علتش چیه؟ حروف “ی” و “ر” به صورت یک مربع کوچیک نمایش داده میشه. خواهش میکنم راه حلی برای این مشکل به من ارائه بدین

 • حمید عباس‌زاده (خریدار) گفت:

  سلام،
  ظاهرا بین نسخه ۶ و ۵ فونت ایران سنس تفاوت‌هایی زیادی وجود دارد!

 • هادی ملکی (خریدار) گفت:

  هنگام خریداری فونت دقیقاً عبارت دسترسی مادام العمر ذکر شده بود. الان با ترفند طراحی مجدد و رفع اشکالات و تبدیل یک نسخه به چند نسخه سعی در دریافت هزینه مجدد از خریدار دارید. در حالی در تمام دنیا خرید محصول به معنای دسترسی دائمی به تمام آپدیت ها و ویرایش های آتی هست.
  به نظرم هرچه سریع تر در این رویه صرف نظر کنید و به جای گرفتن هزینه مجدد از مردم، به فکر به دست آوردن مشتری های جدید و پیشنهاد فونت به سازمان های بزرگ باشید. به عهد و قراردادی که با مشتری بستید، پایبند باشید تا مشتری هاتون پراکنده و بی اعتماد نشن. من که با این شرایط به شخصه آپدیت نمی کنم.

  • مدیریت گفت:

   اگر طراحی نسخه جدید نفع و درآمدی برای طراح فونت نداشته باشد. طراح ترجیح می‌دهد یک فونت جدید طراحی کند.
   این ابتکار ما برای چند سطحی کردن فونت‌ها و ارتقا با استقبال طراحان فونت و کاربران فونت مواجه شده است و برای هر دو مزایایی دارد.
   شما هنگامی که یک نسخه از فتوشاپ یا ویندوز را خریداری می‌کنید تا موقع رفع مشکلات همان ورژن آپدیت‌ها رایگان است اما هنگامی که نسخه جدید فتوشاپ یا ویندوز منتشر شود باید آن را مجددا خریداری کنید.
   بطور کلی در استفاده از هر محصولی به فکر منافع سازنده هم باشید. تا زمانی که سازنده محصول از خریدهای شما متفع شود آن محصول زنده و با کیفیت خواهد ماند.

 • Mehrdad Davoudi (خریدار) گفت:

  سلام و خسته نباشید
  برای استفاده از وریبل فونت در وب وقتی بصورت زیر مقدار میدیم:
  font-weight: bold;
  font-variation-settings: “wght” 700
  در مرورگر سافاری وزن فونت دابل هست و حروف یک مقدار از هم فاصله دارن.
  ظاهرا هر دو خط خوانده و اجرا می شوند که با حذف خط اول فاصله بین حروف از بین میره. میخواستم بدونم باگ مرورگر هست یا فونت؟

  • مدیریت گفت:

   در قسمت لود فونت لازمه دامنه رو تعریف کنید.
   به صورت زیر:
   @font-face {
   font-family: ‘iransansxv’;
   src: url(‘iransansxv.woff’) format(‘woff-variations’),
   /* will be the standard and works in Safari now */
   url(‘iransansxv.woff’) format(‘woff’);
   /* for the other supporting browsers */
   font-weight: 100 900;
   font-display: fallback;

   دو خط زیر رو اضافه کنید مشکل حل میشه.

 • سینا عرب زاده (خریدار) گفت:

  درود وقت بخیر کدوم نسخه برای موبایل بهتره؟

 • سیدکریم محمدی گفت:

  سلام. وقت بخیر آقای مسلمی.
  لطفا یه راهنمای کاملتر در خصوص «حروف جایگزین» منتشر کنید. مثلا واژه های «ریال» و «تومان» که در متن تصاویر بالا هست رو چطور تایپ کنیم؟

  مرسی

 • حسام (خریدار) گفت:

  سلام من میخواستم این موضوع رو تو تماس با ما مطرح کنم ولی هیچ فرم تماسی تو سایت نیست.
  من تو پنلم یه سنس اقتصادی دارم ، بعدش سنس نیمه حرفه ای خرید کردم که اونو دارم ، بعدش سنس حرفه ای رو خرید کردم و اونو دارم. فک میکنم سه ورژن ایران سنس تو پنل بودن زیاد جالب نیست لطفاً فونت های ایران سنس اقتصادی و نیمه حرفه ای رو از پنل خریدهام حذف بکنید و حرفه ای رو بذارید باشه

 • رضا (خریدار) گفت:

  سلام به شما.

  من قبلاً فونت ایران‌سنس رو با ۶ وزن خریداری کردم و طبق رفتار معمول سایت شما، انتظارم این بود که تمام آپدیت‌های فونت رو (اعم از اصلی و فرعی) به صورت رایگان دریافت کنم؛ که البته از نسخه ۱ تا ۵ هم همین اتفاق افتاده.

  حالا شما همون فونت رو آپدیت کردین و دو تیکه‌ش کردین و نسخه‌ای که من خرید کردم رو به ۲ وزن کاهش دادین! به نظرم این خلاف رویه‌ی قبلی فونت‌ایران هست و اگه می‌خواین همچین رویه‌ای داشته باشین (مثل بعضی تولیدکننده‌های نرم‌افزار!) بهتره توی سایت‌تون بنویسین و اعلام کنین که فونت‌ایران هر فونت رو تا فقط زمانی که آپدیت فرعی میده پشتیبانی رایگان می‌کنه و برای آپدیت‌های اصلی باید هزینه بیشتری پرداخت بشه. اینجوری کسی هم مدعی نمیشه. قرار نیست حقی رو که برای مشتری مشخص شده ازش بگیرین و بعد با تخفیف دلش رو به دست بیارین.

  پایین سایت‌تون نوشتین: ما افتخار می‌کنیم که شما به صورت داوطلبانه حقوق طراحان فونت رو رعایت می‌کنین. باید بگم: ما هم افتخار می‌کنیم اگه رفتار شما با مشتری‌ها درست باشه… درست و حرفه‌ای.

  ممنون.

  • مدیریت گفت:

   ۶وزن ایران‌سنس هنوز در دسترس شماست. ایران‌سنسX به روز رسانی نیست و نسخه جدید این محصول است.
   ما در فونت‌ایران به‌روز رسانی را از ساخت نسخه جدید تفکیک کرده‌ایم. تاز مانی که طراح روی همان نسخه اصلاحاتی انجام دهد آن را به روز رسانی تلقی می‌کنیم و رایگان است.
   هنگامی که طراح فونت را توسعه دهد (اضافه شدن وزن جدید/ استایل جدید / وریبل فونت / حروف جایگزین جدید) این منجر به تولید محصول جدید خواهد شد و به‌روز رسانی نیست.
   اگر طراحی نسخه جدید نفع و درآمدی برای طراح فونت نداشته باشد. طراح ترجیح می‌دهد فونت جدید دیگری طراحی کند.
   ابتکار ما برای چند سطحی کردن فونت‌ها و ارتقا با عث شده است طراحان فونت به فکر به ساخت نسخه جدید فونت‌هایشان باشند و این در مجموع به نفع شماست.
   بطور کلی در استفاده از هر محصولی به فکر منافع سازنده هم باشید. تا زمانی که سازنده محصول از خریدهای شما متفع شود آن محصول زنده و با کیفیت خواهد ماند.