ایران‌ سنس (حرفه‌ای) IranSansX

فونت ایران سنس پرطرفدارترین فونت فارسی در سال‌های اخیر بوده است.
کافه بازار ، دیوار، آپارات ، اسنپ  و صدها وب سایت و اپلیکیشن برتر ایرانی از ایران سنس استفاده می‌کنند.
بسته‌ی کامل و بدون نقص فونت ایران سنس فقط در وبسایت fontiran.com عرضه می‌شود.
فقط در صورت خرید و دانلود فونت ایران سنس از fontiran.com شما می‌توانید برای وب‌سایت،نرم افزار یا شرکت خود لایسنس قانونی ثبت کنید.
این فونت از سال ۱۳۹۲ تا کنون بارها بروزرسانی و رفع نقص شده است. خریداران فونت برای همیشه بروزرسانی‌ها را دریافت می‌کنند و از پشتیبانی طراحِ فونت بهرمند خواهند بود.

فونت ایران‌سنس (حرفه‌ای)

فونت ایران‌سنس (حرفه‌ای)

۷٫۸       1401/01/17
۱۹۸٬۰۰۰ تومان
رایگان
۶۰٬۰۰۰ تومان
۳۰٬۰۰۰ تومان
۳۵۰٬۰۰۰ تومان
۳۰۰٬۰۰۰ تومان
۶۰۰٬۰۰۰ تومان
۵۰۰٬۰۰۰ تومان
۲۰۰٬۰۰۰ تومان
۱۵۰٬۰۰۰ تومان
۲٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
۱٬۸۰۰٬۰۰۰ تومان
۱۹۸٬۰۰۰ تومان


در بسته فونت ایران‌سنس حرفه‌ای موارد زیر را دریافت می‌کنید:

 1. فونت‌های اصلی: با فرمت ttf در ۹ وزن.
 2. وریبل فونت: فونت‌های متغیر دارای ۲ محور: تغییر وزن /  تغییر شکل نقطه‌های به ۹ حالت
 3. وب‌فونت: فونت‌های ویژه استفاده در وب‌سایت با فرمت‌های woff . woff2  همراه با کدهای css htlm
 4. فونت‌های با اعداد فارسی: فونت‌هایی که در آنها اعداد انگلیسی و عربی هک شده است تا بصورت فارسی نشان داده شود.
 5. فونت بدون انگلیسی: فونت‌هاییکه فاقد حروف و اعداد انگلیسی هستند. (مناسب برای ترکیب با فونت انگلیسی دلخواه در طراحی وب)
 6. راهنما: راهنمای استفاده از حروف جایگزین، راهنمای فارسی کردن اعداد لاتین و منو اسپیس کردن اعداد، راهنمای استفاده از وریبل فونت.
 7. فونت‌های ایران‌سنس ۵ : فونت‌های نسخه قدیمی (IRANSans5)، حاوی ۶ وزن، وب فونت، موبایل فونت و … در بسته دانلودی موجود است.

 در بسته فونت ایران‌سنس حرفه‌ای موارد زیر را دریافت می‌کنید:

 1. فونت‌های اصلی: با فرمت ttf در ۹ وزن.
 2. وریبل فونت: فونت‌های متغیر دارای ۲ محور: تغییر وزن /  تغییر شکل نقطه‌های به ۹ حالت
 3. وب‌فونت: فونت‌های ویژه استفاده در وب‌سایت با فرمت‌های woff . woff2  همراه با کدهای css htlm
 4. فونت‌های با اعداد فارسی: فونت‌هایی که در آنها اعداد انگلیسی و عربی هک شده است تا بصورت فارسی نشان داده شود.
 5. فونت بدون انگلیسی: فونت‌هاییکه فاقد حروف و اعداد انگلیسی هستند. (مناسب برای ترکیب با فونت انگلیسی دلخواه در طراحی وب)
 6. راهنما: راهنمای استفاده از حروف جایگزین، راهنمای فارسی کردن اعداد لاتین و منو اسپیس کردن اعداد، راهنمای استفاده از وریبل فونت.
 7. فونت‌های ایران‌سنس ۵ : فونت‌های نسخه قدیمی (IRANSans5)، حاوی ۶ وزن، وب فونت، موبایل فونت و … در بسته دانلودی موجود است.

 بسته های مرتبط

با خرید فونت ایران‌سنس (حرفه‌ای) قیمت بسته های زیر به صورت ما به تفاوت محاسبه خواهد شد.

قیمت اصلی پس از خرید این فونت
فونت ایران‌سنس (نیمه‌حرفه‌ای) فونت ایران‌سنس (نیمه‌حرفه‌ای) ۹ وزن ۱۴۸٬۰۰۰ تومان رایگان
فونت ایران‌سنس (اقتصادی) فونت ایران‌سنس (اقتصادی) ۲ وزن ۴۸٬۰۰۰ تومان رایگان

 

ایران سنس X تایپ‌فیسی معاصر است که ریشه در میراث خط نسخ دارد. صورتی مدرن و مینیمال دارد اما در سیرت پیرو ساختار خوشنویسی است. در شکل حروف ایران‌سنس حداقل شکستگی و مسیر مستقیم دیده می‌شود. گردش‌های زیاد و پرهیز از قالب‌های هندسی نیز حس و حال انسانی و طبیعی ایران ‌سنس را قوی ‌تر می‌کند. نسبت‌ها و شکل حروف هم تا جای ممکن ساده و معمولی طراحی شده است تا خوانایی و روان‌خوانی در ایران‌سنس به حد اعلای خود برسد.

فونت ایران ‌سنس x

 

تنوع وزن‌ها در فونت ایران‌سنس iransansX

در فونت ایران سنس شما طیف کاملی از ۹ وزن را در اختیار دارید. همه این وزن‌ها دارای اسکلت و ساختار مشترک هستند و با افزایش وزن تناسبات حروف تغییر نمی‌کند.
نسخه‌‌ی قدیمی ایران‌سنس فقط حاوی ۶ وزن است و هماهنگی وزن‌ها به دقت نسخه‌ی جدید نیست.

 

داستان ایران‌سنس

سال ۱۳۹۳ زمانی بود که اکوسیستم کسب و کارهای استارتاپیِ ایران در حال بالندگی و رشد بود. فونت‌ ایران‌سنس نخستین بار در همان سال (۱۳۹۳) منتشر شد.
طراحانی که در این شرکت‌های استارت‌آپی مشغول به کار بودند به نسبت دیگر طراحان نگاهی کاربردی به فونت فارسی داشتند و جسارت بیشتر در استفاده از فونت‌های جدید داشتند. بنابراین فونت‌ایران سنس در آغاز بیشتر از همه در طراحی وبسایت‌ها و نرم افزارهای شرکت‌های استارت‌آپی مانند دیجی‌کالا، کافه‌بازار، صبا‌ایده (آپارات)، اسنپ و … مورد استفاده قرار گرفت و تبدیل به نشانه‌ای از جامعه کسب و کارهای استارت‌آپی در ایران شد.
فونت ایران ‌سنس x

فونت ایران ‌سنس x

فونت ایران ‌سنس x

 

فونت متغیر (وریبل فونت)

وریبل فونت تکنولوژی جدیدی در ساخت فونت است که به شما این امکان را می‌دهد که همه‌ی وزن‌ها و استایل‌ها را در قالب یک فایل فونت در اختیار داشته باشید. فونت متغیر قطعاً بهترین گزینه برای ساخت وبسایت‌های جدید است. استفاده از فقط یک فایل فونت برای همه وزن‌ها و استایل‌ها باعث می‌شود فقط یک درخواست به سمت سرور شما ارسال شود و سرعت لود هر صفحه سریعتر باشد.

Weight : این متغیر وزن (ضخامت) نوشته را تعیین می‌کند که حداقل آن 100 معادل وزن Thin و حداکثر آن 900 معادل وزن Black است.

فونت متغیر ایران سنس

 

Dots : این متغیر شکل نقطه حروف را به ۹ حالت مختلف تغییر می‌دهد.
ایران سنس تغییر نقطه

 

 

 

 

 

ساده‌تر و آشناتر خواناتر است

علت اصلی محبوبیت فونت ایران سنس در میان طراحان و کاربران ایرانی خوانایی آن است. دکتر حسین سامانی در پژوهشی با عنوان مقایسۀ آستانۀ مطلق خوانایی ده فونت پرکاربرد فارسی در خواندن به شیوۀ RSVP ده فونت پر کاربرد فارسی را در محیط کنترل شده مورد بررسی قرار داده و در این میان فونت ایران‌سنس بیشترین امتیاز را کسب کرده است.

فونت ایران‌سنس به ۳ دلیل توانسته است خوانایی بیشتری نسبت به دیگر فونت‌ها داشته باشد:
۱- فونت ایران سنس آشناست. این فونت علارغم ظاهر امروزی و جدیدش تا حد زیادی به ساختار و تناسبات فونت‌های پر کاربرد فارسی پایبند مانده است. برای همین با وجود جدید بودن بسیار آشنا به نظر می‌رسد و به راحتی پذیرفته می‌شود.
۲- فونت ایران سنس ساده و معمولی است. کنتراست ضخامت به حداقل رسده است. و شکل حروف به ساده‌ترین حالت ممکن رسیده است.  بجز ساختار و شکل‌های کلی همه ویژگی‌های خوشنویسانه حذف شده است.
۳- مطابق با سلیقه و فرهنگ ایرانی طراحی شده است. گردش‌های زیاد و پرهیز از شکل‌های هندسی و شکسته در حروف باعث شده است فونت ایران‌سنس حس و حال انسانی و طبیعی داشته باشد که نزدیک به سلیقه نوشتاری ایرانیان است.

فونت ایران ‌سنس x

 

چینش دقیق نقطه‌ها و دندانه‌ها

به دلیل وجود محدودیت‌های حروفچینی در دستگاه‌های اولیه چاپ جای نقطه‌ها مایل به راست است و این رسم در فونت‌های دیجیتال نیز باقی مانده است.
در فونت ایران سنس iransansX نقطه‌ها در جای درست خود یعنی زیر حرف مربوط به آن قرار دارند.
حروفی مانند ب‍ ‍ب‍ ت‍ ‍ت‍ پ‍ ‍پ‍ ث‍ ‍ث‍ ن‍ ‍ن‍ ی‍ ‍ی‍ س‍ ‍س‍ ش‍ ‍ش‍ گروه پر جمعیت خط فارسی هستند که شکل کاملا مشابهی دارند.  چشم تنها با تشخیص نقطه‌ها آن‌ها را از هم تشخیص می‌دهد.
در فونت ایران سنس iransansX  هر دندانه با توجه به حروف قبل و بعد خود جای نقطهٔ خود را طوری تعیین می‌کند تا نهایت نظم و زیبایی در شکل کلمات بدست آید.

فونت ایران ‌سنس

در فونت ایران‌سنس IranSansX نقطه‌ها بصورت برنامه‌ریزی شده در محل ایده‌آل قرار می گیرند. بدون اینکه عرض حروف زیادتر شود یا فضای خالی بیش از حد پدید آید.

فونت ایران ‌سنس x

از فونت‌های هک شده خداحافظی کنید!

طراحان وب و نرم افزار در مواردی برای فارسی کردن اعداد نیازمند فونتی هستند که اعداد انگلیسی را فارسی نشان بدهد. این فونت‌ها در واقع فونت‌های هک شده هستند و دردسرهای زیادی برای وبسایت ایجاد می‌کنند. اگر از این فونت در وبسایت خود استفاده کنید دیگر اعداد انگلیسی نخواهید داشت و همچنین در سئو و سرچ وبسایت مشکلاتی ایجاد خواهد شد. این مشکلات سازندگان وبسایت را ناچار می‌کند که چند فایل فونت را بارگذاری کنند و این به معنی افزایش حجم بیشتر صفحه خواهد بود.
در نسخه جدید فونت ایران سنس X  همه حالت‌های اعداد را در یک فایل می‌توانید استفاده کنید. برای این کار از فیچرهای اپن‌تاپ برای جایگزینی اعداد استفاده می‌شود. کافیست در هر قسمت از وبسایت که می‌خواهید اعداد انگلیسی فارسی و یا منو اسپیس شود کد مربوط به آن را وارد کنید. (نمونه فایل css html و راهنما در بسته دانلودی فونت ایران سنس موجود است.)

فونت ایران ‌سنس اعداد فارسی

 

حروف جایگزین

اکثر حروفی که دوست دارید در فونت به عنوان جایگزین انتخابی استفاده کنید (مثل ﮧ ﮩ مدل نستعلیق و ے معکوس) حروف زبان اردو هستند. از آنجا که فونت ایران‌سنس این حروف اردو را دارد امکان استفاده از آن‌ها در کیبورد فارسی نیز برای شما فراهم شده است. این حروف جایگزین را طبق راهنما و به راحتی در هر محیطی می‌توانید تایپ کنید.

 نسخه‌های بعدی ایران سنسX

به دلایل مختلفی ما تمایل داریم امکانات فونت جدید IranSansX را به مرور و در قالب آپدیت ارائه کنیم. این به ما کمک می‌کند در نسخه فعلی مشکلات احتمالی را سریعتر حل کنیم و همچنین کاربران بیشتری را به خرید قانونی فونت تشویق کنیم.

وزن سنگین: در نسخه‌های بعدی فونت ایران سنس چند وزن سنگین اضافه خواهد شد.

فونت ایران ‌سنس x

 

 

فونت ایران‌سنس عربی، کردی و اردو

فونت ایران ‌سنس عربی

فونت ایران ‌سنس اردو

فونت ایران ‌سنس کردی

فونت ایران سنس5 در اپلیکیشن اسنپ

فونت ایران سنس در اسنپ

 

فونت ایران سنس5 در اپ کافه بازار

فونت ایران سنس در اپ کافه بازار

 

فونت ایران سنس5 در ایزی تریدر مفید

فونت ایران سنس در اپلیکیشن موبایل ایزی تریدر مفید

 

 

 

فونت ایران سنس5 در تبلیغات شهری

 

 

پر استفاده‌ترین در طراحی وب و اپلیکیشن موبایل

فونت ایران سنس بطور قطع پر طرفدار‌ترین و پر استفاده ترین فونت، در طراحی رابط کاربری فارسی است.
تیم فونت‌ایران در سال‌های مختلف همه وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های راه یافته به مرحله نهاییِ جشنواره وب و موبایل را به عنوان یک جامعه آماری نمونه مورد بررسی قرار داده است. در سال ۱۳۹۴ تنها یک سال پس از انتشار فونت ایران سنس ۱۷ درصد وبسایت‌ها و نرم افزارهای موبایل از فونت ایران سنس استفاده می‌کرده‌اند و این آمار در سال ۱۳۹۶ به ۵۶ درصد رسیده است. از سال ۱۳۹۶ به بعد با وجود انتشار فونت‌های جدید بسیار زیاد و متنوع ایران سنس همچنان با ۵۴ دصد پر استفاده‌ترین فونت در طراحی وب و نرم افزار است.

 

دانلود رایگان فونت ایران سنس !

دقت کنید که این فونت رایگان نیست. اگر وبسایت یا کانالی را مشاهده کردید که این فونت را با قیمت ارزان‌تر، با تخفیف یا رایگان عرضه کرده است آن را معرفی کنید تا پیگیری قانونی توسط فونت ‌ایران انجام شود.

 

قوانین و مقررات:

فونت ایران‌سنس یک نرمافزار مالکیتی محسوب میشود. مالکیت این نرمافزار به طراح آن، مسلم ابراهیمی تعلق دارد و فروشنده انحصاری آن fontiran.com است. شما با خرید این محصول، حق تکثیر، توزیع و ایجاد تغییر در فایلها را نخواهید داشت.

با خرید فونت ایران‌سنس اجازه استفاده دسکتاپ را دارید. یعنی می توانید در کامپیوترهای شخصی خود آنرا نصب کنید و انواع خروجی چاپ و فایل گرافیکی داشته باشید. (کپی فایل ها تنها برای تهیه نسخه پشتیبان مجاز خواهد بود.)

برای استفاده از فونت ایران ‌سنس لازم است تا حتما فایل فونتها توسط شخص کاربر از دامنهی fontiran.com خریداری شده باشد، همچنین برای هر محصول، لایسنس مناسب صادر شده باشد.

برای استفاده از فونت ایران‌سنس در پروژه‌های نرم افزاری و وب‌سایت لازم است بر اساس سطح تجاری (کوچک یا بزرگ) یک لایسنس (به نام پروژه) خریداری کنید.

برای استفاده از این فونت در یک مجموعه (شرکت، موسسه، سازمان) لازم است به نام مجموعه یک لایسنس حقوقی خریداری شود.

برای استفاده از فونت ایران‌ سنس در قالب‌های فروشی لازم است به نام قالب یک لایسنس ویژه خریداری شود.

برای استفاده نامحدود از این فونت در شرکت‌های بزرگ (هلدینگ) پروژه‌های پیمانکاری، سیستم‌های سایت‌ساز و برنامه‌های فارسی نویس لازم است لایسنس نامحدود خریداری نمایید.

چرا خرید کنیم؟

جدای از رعایت مقررات و حقوق پدیدآورنده بهتر است هر طراح به صورت شخصی و با ایمیل خود فونت را خرید کند.

توجه داشته باشید که فونتهای سایت فونت ایران به مرور تکمیل و رفع عیب میشوند.

تنها شخص خریدار است که میتواند از طریق پنل خود آخرین نسخه را دریافت کند.

ایمیل بروز رسانی ها و رفع باگ ها تنها به ایمیل خریدار ارسال میشود.

اگر مشتری شما ملزم به رعایت قوانین کپی رایت باشد (بخصوص شرکتها، سازمانها و برند های شناخته شده) شما ناگزیر هستید برای استفاده از این فونت در محصول مورد نظر یک لایسنس صادر کنید. تنها شخص خریدار است که می تواند برای فونت خرید شده لایسنس ایجاد کند.

مسلم ابراهیمی  کارشناس ارشد گرافیک است که از سال ۱۳۸۸ بصورت پیگیر و حرفه‌ای به طراحی تایپ فارسی مشغول بوده است.

در سال‌های ابتدایی دغدغه او تدریس کاربردی درس طراحی تایپ در دانشگاه‌ها بود و پس از آن با راه اندازی وبسایت فونت‌ایران تمرکز خود را به ساز و کار نشر و بازریابی برای فونت فارسی تغییر داد.
فونت‌های طراحی شده توسط مسلم ابراهیمی طی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ توانست چهره تایپوگرافی وب و نرم‌افزار فارسی را تغییر دهد.
مجموعه فونت‌های ایران، ایران سنس، ایران‌یکان، دانا و آهنگ از مهم ترین آثار وی هستند. 

فونت های مرتبط

نظرات کاربران

 • علی مارانی (خریدار) گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  داخل نسخه جدید اعداد هم عرض نیست؟؟؟

 • علی دارابیان (خریدار) گفت:

  با سلام و احترام
  با اینکه در جای دیگه به سوالم پاسخ داده بودید ولی من تست کردم و مشکلم حل نشد
  در حالتی که متن justify میشه حرف از هم فاصله می گیره (در بعضی از سایز های صفحه) و این مشکل در ورژن 6 بوجود اومده . بخاطر همین دوباره من از 5.5 استفاده می کنم
  فقط هم یکبار این استایل justify رو ست می کنم دقیق تر بگم از کلاس text-justify بوت استرپ بهره می برم
  ممنون میشم راهنمایی کنید ایا راهی هست

 • محمد نوری (خریدار) گفت:

  سلام خسته نباشید.
  متاسفانه فونت تو بخش هایی از قالب بد نشون داده میشه عکس رو قرار دادم بررسی گنید لطفا

  https://s4.uupload.ir/files/screenshot_2021-06-01-20-32-31-946_com.android.chrome_g10x.jpg

 • وحید دیانی (خریدار) گفت:

  سلام جناب ابراهیمی و وقت بخیر. ممنون بابت نسخه جدید ولی به نظرم بهتره بجای توصیه به استفاده نکردن از جاستیفای، فکری برای رفع مشکل به صورت دائم یا حداقل موقت بکنید (حداقل با گزارش باگ به کروم اگر علت واقعا همین هست و کار دیگه ای نمیشه کرد). یه سایت یا اپلیکیشن متناسب با نیاز خودش تشخیص میده که از جاستیفای استفاده بکنه یا نه و فعلا این مشکل باعث شده من و خیلی از دوستان که حالت جاستیفای رو لازم داریم یا میپسندیم علی رغم خرید نسخه جدید باز هم از نسخه قبل استفاده کنیم. تشکر

  • حتی اگر گوگل کروم باگ گسستگی حروف را حل کند. استفاده از جاستفای در متن فارسی وبسایت‌ها کار حرفه‌ای نیست. موتورهای چینش متن در مرورگر‌ها نمی‌توانند مانند نرم افزارهای گرافیکی و حروفچینی از کشیدگی استفاده کنند و فضای خالی آخر سطر را به بین کلمات منتقل می‌کنند. و نتیجه در پاراگراف‌های عرض کم بسیار از هم گسسته و ناخوانا می‌شود. (البته این به شما بستگی دارد که چقدر خوانایی و تایپوگرافی برای شما مهم باشد)
   علت اینکه شما فکر می‌کنید جاستفای خیلی مهم است برای این است که پاراگراف را کلی نگاه می‌کنید. مثل معماری که از بیرون خانه‌ای را که ساخته نگاه می‌کند و از زیبایی آن لذت می‌برد. اما ساکنان خانه درون اتاق‌ها زندگی راحتی ندارند.

 • حسام (خریدار) گفت:

  سلام استاد متن تو جاستیفای وب بد نمایش داده میشه انگار میفرمایید باگی از طرف مرورگره. چطور فونت سنس5.5 تو وب درست نمایش داده میشه؟ اگه مقدوره همون سیستم رو تو نسخه وب همین پیاده کنید ؛ اگه فونت ورژن های قبلی باگ داشت بذارید همون باگ باقی بمونه. خوانایی متن اتفاقاً تو متون جاستیفای بهتر و کاربرپسند تر هست و به همین علت ما نمیتونیم از این فونت زیبا استفاده کنیم. مثال معماری که شما فرمودید تو نسخه قبلی دقیقاً وجود داشته. یعنی هم اون معماره از بیرون لذت میبرده هم ساکنین از درون.
  شما میتونید برای نتیجه بهت فونت iransansxWEB رو با همین متد پیاده کنید.

  • مسلم ابراهیمی (طراح فونت) گفت:

   دلیل عدم وجود مشکل در نسخه قدیمی ساخت نرم افزاری ساده آن است (احتمالا) من این مشکل را با سازندگان نرم‌افزارهای ساخت فونت مطرح کرده‌ام و گفتند مشکل از کروم است. ما برای بهره بردن از آخرین امکانات نرم افزاری در ساخت ناچاریم به روز باشیم و برای رفع مشکل کروم منطقی نیست که از تکنولوژی ساخت قدیمی استفاده کنیم. بطور خلاصه اینکه مزایای زیاد ایران‌سنس جدید بر این مشکل ارجحیت دارد و ممکن در آینده حل شود. اما در کل تا جای ممکن پاراگراف فارسی را در وب همتراز نکنید.

   • حسام (خریدار) گفت:

    با تشکر از پاسخدهی ، امیدواریم که این موضوع در آپدیت های بعدی اصلاح بشه. همونطور که شما بیشتر و بهتر در جریان هستید فونت ایران سنس در جشنواره های وب فارسی جزء اولین ها محسوب میشده و بنابرین میشه نتیجه گرفت که استفاده های تحت وب این فونت غالباً بیشتر از استفاده های غیر وب است. در صورتی که این موضوع مورد مقبولیت شماست عنوان “برای رفع مشکل کروم منطقی نیست که از تکنولوژی ساخت قدیمی استفاده کنیم ” منطقی نیست! چرا که مرورگر گوگل کروم دنیایی از یوزرها (حدود 65%) رو برای خودش داره ، نرم افزار کوچکی نیست و این سند در ویکی پدیا قابل مشاهده است. کما اینکه خود شما هم میتونید بیشترین مرورگرهای ورودی در آنالتیکس گوگل سایتتون ملاحظه کنید. بنابرین منطقی هست که برای استفاده از کروم راه حل مناسبی اندیشیده بشه که من دوباره پیشنهاد ساخت iransansxWEB رو پیشنهاد میکنم. جاستیفای نکردن متن در سایت ظاهر سایت رو بد جلوه میده. برای نمونه متون همین کامنت های درج شده جاستیفای نیست و مطمئناً اگر شما خودتون رو بعنوان یک مطالعه گر ( و نه طراح فونت ) قرار بدید این موضوع رو تایید میکنید.
    با تشکر

 • امیرحسین گروسی (خریدار) گفت:

  با سلام و احترام
  با تشکر از شما بابت ارائه فونت متغیر ایران سنس که خیلی جاش خالی بود
  خیلی منتظر آپدیت تغییر شکل نقطه‌ها در ایران سنس هستیم
  فکر میکنید چه زمان این آپدیت ارائه میشه؟

 • علیرضا معتمدی (خریدار) گفت:

  فونت رو برای اپ موبایلم خریدم. اول ایران سنس قدیمی رو گذاشته بودم و از نظر شکل و حس عالیه اما iransansX رو خوشم نیومد و اون حس ایران سنس قدیمی رو نداره. بهتر بود یک اسم دیگه کلا براش میذاشتید چون فونت جدید انگار از نظر شکل و حس یه فونت دیگه ست. به هر حال من توی برنامه ام از فونت قدیمی استفاده میکنم و از جدیدش راضی نیستم.

  • مسلم ابراهیمی (طراح فونت) گفت:

   فونت ایران سنس جدید نام متفاوتی دارد و نسخه قدیمی با همان نام iransans در بسته موجود است.
   نسخه جدید iransansX از هر نظر بهتر از نسخه قبلی است. ضمنا مطمئن باشید کاربران شما تفاوت ظاهری این دو را متوجه نخواهند شد.

 • مصطفی ابوطالبی (خریدار) گفت:

  من چند سال پیش فونت ایران سنس رو خریده بودم الان که نسخه حرفه ای دادین اگه بخرم بازم امکانات جدید رو تو نسخه های جدید تر میدید و باز باید لایسنس بخریم؟

 • کیخسرو حیدری نجات (خریدار) گفت:

  با سلام و احترام
  امکان اینکه در ورژن های بعدی ایران سنس حروف زبان پشتو هم ساپورت بشه وجود داره؟ تشکر.