فونت انجمن مَکس (فوق حرفه‌ای)

ابر خانواده حروف انجمن به صورت اختصاصی و با حمایت «انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران» تولید شده است. انجمن به لحاظ زیبایی، دیزاین استاندارد و تنوع جامع وزن‌ها توانست برنده جایزه‌ی اول دوسالانه سرو نقره‌ای ۹۸ شود.

این فونت برای بهبود کیفیت، هر ساله به روزرسانی و همواره پشتیبانی می‌شود. با توجه به امکانات جدید و جامع در آخرین به‌روزرسانی، زین پس نسخه جدید انجمن را با پسوند مَکس (Max) خواهید دید.

انجمن مَکس دارای ۱۳ وزن است که تمامی این وزن‌ها در سبک‌های ایتالیک (Italic) و فشرده (Condense) نیز طراحی شده‌اند. انجمن یکی از جامع‌ترین فونت‌هایی است که طراحان و کاربران می‌توانند در سبد دیزاین خود داشته باشند. گستره‌ وسیع وزن‌ها دست طراحان را برای استفاده نمایشی و سایز کوچک از فونت باز می‌گذارد.

فونت انجمن مَکس (فوق حرفه‌ای)

فونت انجمن مَکس (فوق حرفه‌ای)

۳٫۰       1401/10/16
۲۹۸٬۰۰۰ ت
رایگان
۱۰۰٬۰۰۰ ت
۵۰٬۰۰۰ ت
۴۰۰٬۰۰۰ ت
۳۵۰٬۰۰۰ ت
۷۰۰٬۰۰۰ ت
۵۵۰٬۰۰۰ ت
۲۵۰٬۰۰۰ ت
۲۰۰٬۰۰۰ ت
۲٬۵۰۰٬۰۰۰ ت
۲٬۳۰۰٬۰۰۰ ت
۲۹۸٬۰۰۰ ت


در بسته فونت انجمن مَکس فوق حرفه‌ای(نسخه ۳) موارد زیر را دریافت می‌کنید:

۱. فونت‌های پایه: با فرمت ttf در ۱۳ وزن.
۲. فونت‌های نقاط: نقاط دایره، مربع، پیوسته در ۱۳ وزن.
۳. فونت‌های ایتالیک(Italic): با فرمت ttf در ۱۳ وزن.
۴. فونت‌های فشرده (Condensed): با فرمت ttf در ۱۳ وزن.
۵. فونت‌های فشرده ایتالیک (Condensed Italic): با فرمت ttf در ۱۳ وزن.
۶. وریبل فونت: فونت‌ متغیر دارای ۴ محور تغییر وزن / ایتالیک / فشرده / شکل نقطه‌ها
۷. وریبل فونت لایت: فونت متغیر سبک دارای ۲ محور تغییر وزن و شکل نقطه‌ها
۸. وب‌فونت: فونت‌های ویژه استفاده در وب‌سایت با فرمت‌های woff و woff2 همراه با کدهای css htlm
۹. فونت‌های با اعداد فارسی: فونت‌هایی که در آنها اعداد انگلیسی و عربی هک شده است تا بصورت فارسی نشان داده شود.
۱۰. فونت بدون انگلیسی: فونت‌هایی که فاقد حروف و اعداد انگلیسی هستند. (جهت آزادی عمل در انتخاب تایپ هم‌نشین لاتین)
۱۱. راهنما: راهنمای استفاده از حروف جایگزین، راهنمای فارسی کردن اعداد لاتین و منو اسپیس کردن اعداد، راهنمای استفاده از وریبل فونت.در بسته فونت انجمن مَکس فوق حرفه‌ای(نسخه ۳) موارد زیر را دریافت می‌کنید:

۱. فونت‌های پایه: با فرمت ttf در ۱۳ وزن.
۲. فونت‌های نقاط: نقاط دایره، مربع، پیوسته در ۱۳ وزن.
۳. فونت‌های ایتالیک(Italic): با فرمت ttf در ۱۳ وزن.
۴. فونت‌های فشرده (Condensed): با فرمت ttf در ۱۳ وزن.
۵. فونت‌های فشرده ایتالیک (Condensed Italic): با فرمت ttf در ۱۳ وزن.
۶. وریبل فونت: فونت‌ متغیر دارای ۴ محور تغییر وزن / ایتالیک / فشرده / شکل نقطه‌ها
۷. وریبل فونت لایت: فونت متغیر سبک دارای ۲ محور تغییر وزن و شکل نقطه‌ها
۸. وب‌فونت: فونت‌های ویژه استفاده در وب‌سایت با فرمت‌های woff و woff2 همراه با کدهای css htlm
۹. فونت‌های با اعداد فارسی: فونت‌هایی که در آنها اعداد انگلیسی و عربی هک شده است تا بصورت فارسی نشان داده شود.
۱۰. فونت بدون انگلیسی: فونت‌هایی که فاقد حروف و اعداد انگلیسی هستند. (جهت آزادی عمل در انتخاب تایپ هم‌نشین لاتین)
۱۱. راهنما: راهنمای استفاده از حروف جایگزین، راهنمای فارسی کردن اعداد لاتین و منو اسپیس کردن اعداد، راهنمای استفاده از وریبل فونت.بسته های مرتبط

با خرید فونت انجمن مَکس (فوق حرفه‌ای) قیمت بسته های زیر به صورت ما به تفاوت محاسبه خواهد شد.

قیمت اصلی پس از خرید این فونت
فونت انجمن مَکس (تمام حرفه‌ای) فونت انجمن مَکس (تمام حرفه‌ای) ۱۴ وزن ۲۴۸٬۰۰۰ ت رایگان
فونت انجمن مَکس (نیمه حرفه‌ای) فونت انجمن مَکس (نیمه حرفه‌ای) ۱۳ وزن ۲۲۸٬۰۰۰ ت رایگان
فونت انجمن مَکس (اقتصادی) فونت انجمن مَکس (اقتصادی) ۳ وزن ۱۴۸٬۰۰۰ ت رایگان

انجمن برای استفاده در رابط کاربری اپلیکیشن و سایت، گرافیک محیطی و تبلیغات، طراحی بسته‌بندی، صفحه‌آرایی و مطبوعات توسعه یافته و بهینه شده است.  خانواده حروف انجمن مناسب کاربرانی است که می‌خواهند با یک تیر چند نشان بزنند و مجموعه‌ای وسیع از انتخاب برای تیتر و متن داشته باشند؛ از این رو به عنوان فونت سازمانی نیز مورد استقبال  قرار گرفته است.

سبک طراحی «انجمن» را می‌توان معادلی نسبی برای حروف انگلیسی سن‌سریف دانست. از همین رو حروف انگلیسی هم‌نشین «انجمن» با استفاده از خانواده حروف Source Sans Pro و تحت مجوز OFL توسعه یافته‌است.

 

انجمن مَکس تایپ‌فیسی مدرن است که با ارائه فرم‌هایی ساده و ارگانیک، حالتی دلنشین از واژگان می‌سازد، همچنین با حفظ الگوهای آشنای خوانش، رنگی خواندنی به نوشتار می‌بخشد.

انجمن مکس منعطف و معتدل است؛ جایی میان سادگی و پیچیدگی ایستاده است. همچون آب در قالب طرح شما می‌نشیند، از این رو در مواجهه با گستره مخاطبان به خوبی نقش ایفا می‌کند. سادگی این فونت در انتقال سریع مفاهیم نیز کمک‌کننده است.

 

 

 

تنوع وزن‌ها؛ چاق و لاغر همدیگر را تکمیل می‌کنند!

لورل و هاردی، این زوج هنری همواره یکدیگر را کامل می‌کنند. لورل به دیده شدن هاردی و بالعکس هاردی به دیده شدن هر چه بیشتر لورل در نمایش کمک کرده است. بدون وجود دیگری نمایش ناقص خواهد بود و نقش هر یک از آنان در اجرای نمایش کلیدی است.

شما هم با در دست داشتن گستره وسیعی از وزن‌های فونت انجمن، می‌توانید نمایش دلخواه خود را با حروف کارگردانی کنید. خانواده حروف انجمن دارای ۱۳ وزن ( SuperHeavy ,Heavy, ExtraBlack , Black, ExtraBold, Bold, SemiBold , Medium, Regular, Light, ExtraLight, Thin و وزن جدید FAT) است که در اجرای شما به یاری‌تان می‌آید. تمامی این وزن‌ها به همراه چهار حالت نقطه‌های کلاسیک، گرد، مربع و به هم پیوسته ارائه می‌شود. علاوه بر این پکیج فونت انجمن مَکس نسخه وریبل را هم به همراه دارد.

متغیر Weight در وریبل فونت انجمن مَکس: این متغییر وزن (ضخامت) نوشته را تعیین می‌کند که حداقل آن ۱۰۰ معادل وزن Thin و حداکثر آن ۱۰۰۰ معادل وزن Fat است.

متغیر Dots در وریبل فونت انجمن مَکس: این متغییر حالت‌های متنوع نقطه را تعیین می‌کند که حداقل آن ۰ معادل نقطه کلاسیک و حداکثر آن ۳ معادل نقاط به هم چسبیده است.

 

 

 

قهرمان سنگین وزن!

در نسخه فونت انجمن Max یک وزن چاق (Fat) وجود دارد که برای چاق کردن آثار تبلیغاتی بسیار پُرکاربرد است! این نسخه در تبلیغات مانند بولدوزر عمل می‌کند!

 

 

خوانا یا خواندنی مساله این است؟

یکی از بارزترین ویژگی‌های انجمن مَکس، میزان خواندنی بودن آن در مواجهه با متن‌های طولانی و به هم تنیده است. انجمن مکس در تمامی وزن‌ها با داشتن فرم‌هایی سالم و درست، تعیین دقیق فاصله‌گذاری و تنظیم فضاهای مثبت و منفی در جهت خوانایی (Legibility) و خواندنی بودن (Readability) گام برداشته است.

سادگی سبک طراحی انجمن مکس موجب می‌شود تا در سایزهای مختلف همچنان خوانا باشد. با خیالی آسوده می‌توانید از وزن‌های نمایشی برای تیترها و از وزن‌های نازک‌تر برای متن‌های ریز و طولانی استفاده کنید.

 

 

مایل به راست اصیل‌تر است!

ایتالیک در فونت انجمن مَکس

برپایه‌ی کاربرد صحیح سبک ایتالیک که برگرفته از نگاشتن پُرسرعت است، می‌توان در نوشتار فارسی، خط شکسته نستعلیق را الگو قرارداد. با بررسی این حروف متوجه می‌شویم که به هنگام سریع‌نویسی در فارسی نیز قامت حروف به سمت راست مایل می‌شود.

حروف ایتالیک در فونت انجمن مکس بر پایه‌ همین منطق به سمت راست مایل ‌است. مایل بودن به سمت راست علاوه بر پیشینه‌ای که در حروف فارسی دارد، با حروف ایتالیک لاتین نیز هماهنگ‌تر است.

 

متغیر Slant در وریبل فونت انجمن مکس: این متغییر نوشته‌ها را تا 8 درجه ایتالیک می‌کند (یعنی به سمت راست مایل می‌کند) بنابراین حداقل آن صفر و حداکثر آن 8 است.

 

 

فشار دهید، اشکالی ندارد!

سبک فشرده (Condensed) در فونت انجمن مَکس

فشرده کردن حروف در تایپوگرافی وب و چاپ یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های دیزاینر‌هاست. کلمه‌ای آن وسط له می‌شود و به تر و تازگی واژه آسیب می‌زند. موقعیت‌های زیادی وجود دارد که نیاز است تا متن در یک فضای مشخص شده و غیرقابل تغییر (دکمه‌ها در نرم‌افزارهای موبایل، ستون‌ها در صفحه‌آرایی و …) بدون آسیب زدن به فرم‌ها (له کردن) جا بگیرد. فونت انجمن فشرده راه‌حل حرفه‌ای و سالم این وضعیت‌هاست؛ که با جابه‌جایی یک بازو (وریبل)، به راحتی آبخوردن در دسترس است.

 

متغیر Width در وریبل فونت انجمن مکس: این متغییر می‌تواند ۲۰ درصد حروف را فشرده (Condensed) کند حداقل این متغییر ۸۰ و حداکثر آن ۱۰۰ است.

 

 

یک فونت بگیرید چند فرم ببرید!

 

جایگزینی سبک نوشتاری حروف:

با فعال کردن استایل‌های فونت در Opentype Features می‌توانید از فرم‌های جایگزین‌ حروف در تایپوگرافی استفاده کنید. گاهی یک واژه با تغییری کوچک در شیوه اتصالات حروف به کمال می‌ٰرسد. این فرم‌ها برای شما پیش‌بینی شده‌اند تا شما برای ساخت یک تایپوگرافی متفاوت و زیبا دست به قلم نشوید.

 

StylisticSet 01/SS01

با فعال کردن سبک ۱ در تنظیمات OpenType، ترکیب‌های جایگزین برای اتصال دندانه‌ها به «یای آخر» در دسترس هستند:

 

 

StylisticSet 02/SS02

با فعال کردن سبک ۲ در تنظیمات OpenType، ترکیب‌های جایگزین دیگری برای اتصال دندانه‌ها به «یای آخر» در دسترس هستند:

 

 

StylisticSet 03/SS03

با فعال کردن سبک ۳ در تنظیمات OpenType، ترکیب‌های جایگزین برای اتصال دندانه‌ها به «‍ر،‍ ‍ز، ‍ژ» و «‍ن»در دسترس هستند:

 

 

StylisticSet 04/SS04

با فعال کردن سبک ۴ در تنظیمات OpenType، ترکیب‌های جایگزین کشیده برای خانواده «ک و گ» در دسترس هستند:

 

 

نتیجه دلخواه بدون بازی با اعداد!

در نسخه جدید فونت انجمن اعداد با ناز شما می‌رقصند! کافی‌ست از تنظیم‌های OpenType برای جایگزینی اعداد استفاده کنید. در این فونت می‌توانید از تمامی حالت‌های اعداد در یک فایل استفاده کنید.

برای این کار در هر قسمت از وبسایت که می‌خواهید اعداد انگلیسی، عربی، فارسی یا monospace ظاهر شود، کد مربوط به آن را وارد کنید. (راهنمای این کار و نمونه فایل css html در بسته دانلودی موجود است.)

 

 

چند روح در یک بدن!

فونت انجمن مکس علاوه بر فارسی از چهار زبان عربی، کوردی، اردو و انگلیسی هم پشتیبانی می‌کند.

 

 

خوانایی بهای جایگزینی خودکار حروف است!

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر خوانایی متن بخصوص در اندازه‌های ریز و کوچک، متناسب بودن فضا‌های منفی بین حروف و جایگذاری درست نقطه‌هاست. در فونت انجمن نقطه‌ها با توجه به قرارگیری حرف قبل و بعد، و به صورت خودکار تنظیم می‌شود.

 

 

 

آنجا که انجمن چاشنی دیزاین شما شده است!

همان‌طور که گفته شد، طراحان و بسیاری از شرکت‌ها فونت انجمن را استفاده کرده‌اند. در اینجا برخی از این طرح‌ها به اشتراک گذاشته شده‌اند.

 

 

فونت انجمن در دیزاین رابط کاربری وب و موبایل

در اسکرین‌شات‌های زیر فونت انجمن را در محیط واقعی نرم افزارهای موبایل می‌ببنید.

دیزاینر: صالح نقوی

 

دانلود رایگان فونت انجمن !

دقت کنید که این فونت رایگان نیست. اگر وبسایت یا کانالی را مشاهده کردید که این فونت را با قیمت ارزان‌ترِ، با تخفیف یا رایگان عرضه کرده است آن را معرفی کنید تا پیگیری قانونی توسط فونت ‌ایران انجام شود.

قوانین و مقررات:

فونت انجمن یک نرمافزار مالکیتی محسوب میشود. مالکیت این نرمافزار به طراح آن، هیربد لطفیان تعلق دارد و فروشنده انحصاری آن fontiran.com است. شما با خرید این محصول، حق تکثیر، توزیع و ایجاد تغییر در فایلها را نخواهید داشت.

با خرید فونت انجمن اجازه استفاده دسکتاپ را دارید. یعنی می توانید در کامپیوترهای شخصی خود آنرا نصب کنید و انواع خروجی چاپ و فایل گرافیکی داشته باشید. (کپی فایل ها تنها برای تهیه نسخه پشتیبان مجاز خواهد بود.)

برای استفاده از این فونت لازم است تا حتما فایل فونتها توسط شخص کاربر از دامنهی fontiran.com خریداری شده باشد، همچنین برای هر محصول، لایسنس مناسب صادر شده باشد.

برای استفاده از این فونت در پروژه‌های نرم افزاری و وب‌سایت لازم است بر اساس سطح تجاری (کوچک یا بزرگ) یک لایسنس (به نام پروژه) خریداری کنید.

برای استفاده از این فونت در یک مجموعه (شرکت، موسسه، سازمان) لازم است به نام مجموعه یک لایسنس حقوقی خریداری شود.

برای استفاده از این فونت در قالب‌های فروشی لازم است به نام قالب یک لایسنس ویژه خریداری شود.

برای استفاده نامحدود از این فونت در شرکت‌های بزرگ (هلدینگ) پروژه‌های پیمانکاری، سیستم‌های سایت‌ساز و برنامه‌های فارسی نویس لازم است لایسنس نامحدود خریداری نمایید.

چرا خرید کنیم؟

جدای از رعایت مقررات و حقوق پدیدآورنده بهتر است هر طراح به صورت شخصی و با ایمیل خود فونت را خرید کند.

توجه داشته باشید که فونتهای سایت فونت ایران به مرور تکمیل و رفع عیب میشوند.

تنها شخص خریدار است که میتواند از طریق پنل خود آخرین نسخه را دریافت کند.

ایمیل بروز رسانی ها و رفع باگ ها تنها به ایمیل خریدار ارسال میشود.

اگر مشتری شما ملزم به رعایت قوانین کپی رایت باشد (بخصوص شرکتها، سازمانها و برند های شناخته شده) شما ناگزیر هستید برای استفاده از این فونت در محصول مورد نظر یک لایسنس صادر کنید. تنها شخص خریدار است که می تواند برای فونت خرید شده لایسنس ایجاد کند.

 

هیربد لطفیان دانش‌آموخته‌ی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دانشجوی دوره Post Master تایپ دیزاین در فرانسه و عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

• طراحی تایپ‌فیس «نوین» و «نوین نوآ» برای بانک اقتصاد نوین
• طراحی تایپ‌فیس «اسنپ» برای هولدینگ اسنپ
• طراحی تایپ‌فیس «بیز» برای شرکت بازاریابان ایرانیان زمین
• طراحی تایپ‌فیس «کاریزما» برای شرکت سرمایه‌گذاری کاریزما
• طراحی تایپ‌فیس «انجمن» و «انجمن مَکس» با حمایت انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

دریافت نشان تایپوگرافی ممتاز آمریکا، Typ Directors Club

فونت های مرتبط

نظرات کاربران

 • متین برکت (خریدار) گفت:

  جای‌خالیِ نقاط بهم‌چسبیده خیلی حس می‌شد؛ تشکر خسته نباشید🙏🏻

 • مهدی عزیزی (خریدار) گفت:

  بسیار عالی… از فونت ایران و آقای لطفیان متشکرم

 • محمد (خریدار) گفت:

  سلام ببخشید من نسخه وریبل رو نصب میکنم پیام نصب و اتمام نصب هم میاد ولی نه قسمت فونت فتوشاپ میاره نه قسمت فونت های سیستم(ویندوز).همه نسخه‌های قبلی رو هم پاک کردم.ولی بازم نمیشه

  • هیربد لطفیان (طراح فونت) گفت:

   سلام و وقت بخير… فونت در آخرین نسخه‌های فوتوشاپ و این‌دیزاین تست‌شده چرا که تکنولوژی استفاده شده در این فونت توسط نسخه‌های قدیمی‌تر پشتیبانی‌ نمی‌شه. اگر مساله‌ای که گفتید با به روز رسانی نرم‌افزار برطرف نشد، لطفا به صورت تصویری مورد رو شرح بدید (ایمیل‌کنید) تا راهنمایی‌تون کنم.

   • محمد (خریدار) گفت:

    سلام دوباره نسخه فتوشاپ بنده 2021 هست وبا اون کلا کار میکنم و این که راسش هیچی نمیاره که ازش عکسی بگیرم براتون ارسال کنم… نسخه وریبل رو نصب میکنم ولی هیچی نمیاره نه تو فتوشاپ نه قسمت فونت سیستم

    • هیربد لطفیان (طراح فونت) گفت:

     لطفا به پشتیبانی فونت‌ایران پیام بدید تا راهنمایی‌تون کنند.
     اطلاعات تماس پشتیبانی (آقای خوشه‌چین) رو در صفحه اول سایت فونت‌ایران می‌تونید ببینید.

 • محمد آذریان (خریدار) گفت:

  دقیقا همین اواخر میخواستم فونت انجمن رو به عنوان فونت یه پروژه انتخاب کنم… این آپدیت منو مطمئن کرد 🙂
  فقط حالت نقطه ها توی وریبل برام فعال نشده و مجبور شدم از حالت ABC توی مکس استفاده کنم چجوری میتونم درستش کنم؟

  • هیربد لطفیان (طراح فونت) گفت:

   سلام … مرسی که انجمن مکس رو انتخاب کردی برای پروژه‌ت!
   فونت در آخرین نسخه‌های فوتوشاپ و این‌دیزاین تست‌شده چرا که تکنولوژی استفاده شده در این فونت توسط نسخه‌های قدیمی‌تر پشتیبانی‌ نمی‌شه. اگر مساله‌ای که گفتید با به روز رسانی نرم‌افزار برطرف نشد، لطفا به صورت تصویری مورد رو شرح بدید (ایمیل‌کنید) تا راهنمایی‌تون کنم.

 • سجاد کاظمی (خریدار) گفت:

  با سلام و احترام خدمت طراح دوست‌داشتنی این فونت و مجموعه فونت‌ایران.

  آقا یه سوال (فان): امکانش هست ما یکی دو میلیون تومن الان پرداخت کنیم و “”””آپدیت””””هایی از قبیل فونت “انجمن پرو پلاس مکس فوق پیشرفته” رو در آینده “رایگان” دریافت کنیم؟

  من از زحمت، دقت، وسواس و دردسر ساخت و بروزرسانی فونت آگاهم، اما واقعا میخوام بدونم تو مجموعه فونت‌ایران، آپدیت یعنی چی؟

  دانا، انجمن، ایران‌یکان … این‌ها فونت‌هایی هستن که من از لحظه عرضه اون‌ها تو این سایت اون‌ها رو خریدم و تا الان چند بار بخاطر “آپدیت”شون هزینه کردم.

  دلیل من برای خریدن فونت‌، بیشتر از اینکه پرداخت پول و دریافت فایل باشه، ادامه کار شما طراحای خوبه.

  اگه شما یا آقای ابراهیمی لطفی کنین در حق بنده و توضیحی بدین که وقتی اوایل چند سال پیش نوشتین “پرداخت شامل تمام آپدیت‌ها خواهد بود”، و الان باز داریم هزینه (فرقی نمیکنه چقدر ۱۰۰۰ یا ۳۰۰ هزارتومن) میدیم، من خیلی ممنون میشم و میتونم فکرمو بجای این چیزا مشغولکارم کنم.

  موفق و سلامت باشید.

  • هیربد لطفیان (طراح فونت) گفت:

   خریداران قبلی انجمن، می‌تونن نسخه به روزشده رو با اصلاحاتی که پیاده‌سازی شده به صورت رایگان از پنل خودشون دانلود کنند و هیچ هزینه‌ای بابت به روز رسانی دریافت نمی‌شود.
   در بسته جدیدی که ارائه شده، امکانات جدیدی وجود دارد که برای کاربران علاقه‌مند قابل ارتقاست.

   • سجاد کاظمی (خریدار) گفت:

    ممنون از پاسخ شما. من از روز اول، اگه دلیلی برای خرید فونت داشتم، علاقه بوده و حتی دیزاین هم نه و فقط همین علاقه‌ای که میفرمایین. هروقت قیمت فونت‌های فارسی و فونت‌هایی که در فروشگاه‌های معتبر خارجی به فروش میرن رو مقایسه میکنم، دیگه دلیلی برای بحث درباره این موارد نمیبینم و میگم صد رحمت به فونت یک میلیونی فارسی!

    اما سوال من درباره اینه که در چه صورت آپدیت شامل هزینه میشه و در چه صورت نمیشه؟
    مگه آپدیت به معنی بهتر شدن نیست؟

    برای مثال همه کسایی (از جمله خودم) که نرم‌افزار Font Creator رو قانونی خریده‌بودن، با اضافه شدن پشتیبانی از فونت وریبل به نرم‌افزار، هیچ تغییری تو قیمت لایسنسشون ایجاد نشد با اینکه رسماً برنامه رو کوبیدن و از نو ساختن. اما من تا الان فونت انجمن و دانا و ایران‌سنس و ایران‌یکان رو ۲ بار خریدم. برای پرداخت “آپدیتشون” اندازه هزینه انتشار ورژن اولیه هم پرداخت کردم با اینکه اصلا قانع‌کننده نبود این تصمیم. نیازی به گفتن نیست که فلسفه و شعار فونت‌ایران که این فروشگاه و فروشنده‌ها بعنوان نقطه قوتش عنوان کردن، ارائه آپدیت به خریدارا بود در کنار رعایت حق کپی‌رایت از سوی کاربرا. سوال اصلی اینه که آیا امکانش هست توضیح بدین هزینه مربوط به آپدیت، چطوری تعیین میشه؟ به دلخواه فروشنده؟ یا نسبت به حجم تغییرات؟ یا … ؟

    • مدیریت گفت:

     رفع مشکلات فونت آپدیت محسوب می‌شود و دریافت آن رایگان است.
     اگر وزن/استایل جدید به فونت اضافه شود یا فونت بازسازی شود لازم است آن را خریداری کنید.
     شما پیش از این فونت انجمن (حرفه‌ای) را به قیمت ۱۸۸ هزارتومان خریداری کرده‌اید و اکنون با پرداخت ۵۰ هزارتومان می‌توانید امکانات تغییر شکل نقطه‌ها را دریافت کنید.

 • پرهام عسگری گفت:

  من فتوشاپ کار میکنم. و پروژه های مختلف طراحی میکنم مثل تامبنیل.الان میخوام لایسنس بخرم چه لایسنسی بگیرم

 • عرفان عظیمی (خریدار) گفت:

  خیلی زیبا شده دمت گرم آقا لطفیان عزیز. یه نکته اینکه برخی حروف در کاراکترهای انگلیسی موجود نیستن و خالی نمایش داده میشه (روی گوشیم ست کردم فونت نقطه چسبیده رو، نسخه قبلی اوکی بود) مثلا انواع مختلفی که i و u در اسپانیایی و استانبولی داره. اینارو میشه یه کاریش کرد؟🌹

  • هیربد لطفیان (طراح فونت) گفت:

   ممنون از شما. کاراکترهای لاتین موجود در فونت‌های انجمن مکس از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند و سایر زبان‌های لاتین(فرانسه، ترکی و …) در آن‌ها وجود ندارد.
   شما می‌توانید از سری NO-EN موجود در بسته استفاده کنید که تنها دارای کاراکتر‌های فارسی است تا کاراکترهای لاتین از فونت پیش‌فرض خوانده شود.