فونت دماوند ۲ Damavand

فونت دماوند تلاشی در دیزاین یک تایپ‌فیس دوزبانه سنگین و اصیل با سبقه ایرانی در فرم بصری قدرتمند و منعطف است. تمرکز اصلی در دیزاین حروف فارسی بر مبنای تعادل بین فضاهای مثبت و منفی کاراکترها، چشم‌ها و کاسه‌ها است. در دیزاین حروف لاتین تلاش بر هماهنگی و همنشینی فرم‌ها با حروف فارسی بوده است تا در متن‌های دوزبانه هماهنگی مطلوب را ارائه نماید. حاصل این تمرکز، تایپ‌فیسی غیر فانتزی با کارکرد نمایشی در وزن سنگین و لحنی آرام، جهت تیترهای رسمی و جدی است که به پاس استقامت و اصالت بلندترین قله ایران، دماوند نامیده شد.

لحن و قدرت بصری منسجم، روحیه رسمی، دوری از فانتزی بودن و اغراق فرم‌ها، تعادل در فضای منفی و مثبت گره‌ها از ویژگی‌های مهم تایپ‌فیس دماوند است. این تایپ برای مطبوعات به ویژه تیترهای درشت رسمی پیشنهاد می‌شود. (حداقل سایز مورد استفاده 24 پوینت.)

فونت دماوند

فونت دماوند

۲٫۱       1399/04/09
۶۸٬۰۰۰ تومان
رایگان
۴۰٬۰۰۰ تومان
۳۰٬۰۰۰ تومان
۱۵۰٬۰۰۰ تومان
۱۲۵٬۰۰۰ تومان
۳۵۰٬۰۰۰ تومان
۳۰۰٬۰۰۰ تومان
۱۲۰٬۰۰۰ تومان
۱۰۰٬۰۰۰ تومان
۱٬۲۰۰٬۰۰۰ تومان
۱٬۱۵۰٬۰۰۰ تومان
۶۸٬۰۰۰ تومان


در بسته فونت دماوند موارد زیر را دریافت می‌کنید:

  1. فونت‌های اصلی: با فرمت ttf و otf.
  2. وب‌فونت: فونت‌های ویژه استفاده در وب‌سایت با فرمت‌های woff . woff2

 در بسته فونت دماوند موارد زیر را دریافت می‌کنید:

  1. فونت‌های اصلی: با فرمت ttf و otf.
  2. وب‌فونت: فونت‌های ویژه استفاده در وب‌سایت با فرمت‌های woff . woff2

 


 

 

فونت دماوند

damavand font

 

 

 

 

 

 

فونت دماوند

 

قلم دماوند

فونت دماوند

دماوند فونت

 

 

این تایپ‌فیس توسط حجت نورالهی به فونت نرم افزاری تبدیل شده است.

 

دانلود رایگان فونت دماوند !

دقت کنید که این فونت رایگان نیست. اگر وبسایت یا کانالی را مشاهده کردید که این فونت را با قیمت ارزان‌ترِ، با تخفیف یا رایگان عرضه کرده است آن را معرفی کنید تا پیگیری قانونی توسط فونت ‌ایران انجام شود.

قوانین و مقررات:

 فونت دماوند یک نرمافزار مالکیتی محسوب میشود و مالکیت این نرمافزار به طراح آن، امیر مصباحی تعلق دارد و فروشنده انحصاری آن fontiran.com است. شما با خرید این محصول، حق تکثیر، توزیع و ایجاد تغییر در فایلها را نخواهید داشت.

با خرید فونت دماوند اجازه استفاده دسکتاپ را دارید. یعنی می توانید در کامپیوترهای شخصی خود آنرا نصب کنید و انواع خروجی چاپ و فایل گرافیکی داشته باشید. (کپی فایل ها تنها برای تهیه نسخه پشتیبان مجاز خواهد بود.)

برای استفاده از مجموعه‌ فونت دماوند لازم است تا حتما فایل فونتها توسط شخص کاربر از دامنهی fontiran.com خریداری شده باشد، همچنین برای هر محصول، لایسنس مناسب صادر شده باشد.

برای استفاده از این فونت در پروژه‌های نرم افزاری و وب‌سایت لازم است بر اساس سطح تجاری (کوچک یا بزرگ) یک لایسنس (به نام پروژه) خریداری کنید.

برای استفاده از فونت دماوند در یک مجموعه (شرکت، موسسه، سازمان) لازم است به نام مجموعه یک لایسنس حقوقی خریداری شود.

برای استفاده از این فونت در قالب‌های فروشی لازم است به نام قالب یک لایسنس ویژه خریداری شود.

برای استفاده نامحدود از این فونت در شرکت‌های بزرگ (هلدینگ) پروژه‌های پیمانکاری، سیستم‌های سایت‌ساز و برنامه‌های فارسی نویس لازم است لایسنس نامحدود خریداری نمایید.

چرا خرید کنیم؟

جدای از رعایت مقررات و حقوق پدیدآورنده بهتر است هر طراح به صورت شخصی و با ایمیل خود فونت را خرید کند.

توجه داشته باشید که فونتهای سایت فونت ایران به مرور تکمیل و رفع عیب میشوند.

تنها شخص خریدار است که میتواند از طریق پنل خود آخرین نسخه را دریافت کند.

ایمیل بروز رسانی ها و رفع باگ ها تنها به ایمیل خریدار ارسال میشود.

اگر مشتری شما ملزم به رعایت قوانین کپی رایت باشد (بخصوص شرکتها، سازمانها و برند های شناخته شده) شما ناگزیر هستید برای استفاده از این فونت در محصول مورد نظر یک لایسنس صادر کنید. تنها شخص خریدار است که می تواند برای فونت خرید شده لایسنس ایجاد کند.

امیر مصباحی تایپ دیزاینر ، متولد 21 بهمن 1367. طراح تایپ‌، پژوهشگر و مجموعه‌دار حروف چاپی فارسی/ عربی، دانش آموخته کارشناسی ارشد طراحی ارتباطات دیداری، عضو رسمی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران از سال1393 و کمیته آموزش آن است.
طی یک دهه فعالیت حرفه‌ای او در زمینه‌های مختلف دیزاین، در پی یافتن تجربیاتی نو و نکاتی است که از نگاه دیگران دور مانده است. جستجوگری و پژوهش در اصطلاحات تخصصی و سرگذشت تایپ دیزاین و پیوند آن به امروز نشأت گرفته از همین رویکردش است که بخشی از یافته‌هایش را در زمینه تاریخچه تایپ دیزاین فارسی و نحوه شکل‌گیری آن در ایران را در مقاله‌ای تحت عنوان «گذری بر 80 سال حروف سربی تا عصر دیجیتال در ایران» در ویژه‌نامه تایپوگرافی و تایپ‌دیزاین فصلنامه حرفه هنرمند چاپ شده است.
در طراحی تایپ‌فیس هیچ‌گاه به دنبال یک پیش فرض ذهنی و همیشگی نیست و به همین دلیل آثارش نسخه دسته چندم طراحان دیگر نیست و همواره در سیری شخصی در حرکت است. او مهمترین فاکتور در تایپ‌ دیزاین را سفارش دهنده و نیازهایش می‌داند گرچه در این سال‌ها بیش از ده خانواده تایپ‌فیس فارسی را به صورت تجربی دیزاین کرده است که یکی از آنها جایزه تندیس سرو نقره‌ای چهارم را برایش بدست آورد. خانواده تایپ‌فیس‌ 3 زبانه استر، کاگو، امیر، ایلیا، نما، معمار، پارس، میرداد، زرمان، کرکس و همچنین - خانواده تایپ‌فیس دو زبانه پویا برای شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان. - خانواده تایپ‌فیس توپاز برای ماهنامه اقتصادی توپاز. و خانواده تایپ‌فیس چند نسخه‌ای جریان برای موسسه ارتباطات خلاق معاصر جریان تعدادی از سفارشاتی‌ست که در این سالها دیزاین کرده است.

حجت نورالهی دانش‌آموخته دانشگاه هنر، طراح تایپ و توسعه دهنده فونت است که در زمینه طراحی و تولید تایپ فارسی و لاتین فعالیت می‌کند. زمینه‌های مورد علاقه وی در بازسازی و احیا و دیجیتال‌ کردن تایپ‌فیس‌های قدیمی و طراحی تایپ‌های متن کلاسیک و معاصر و همچنین تایپ‌های مخصوص صفحات نمایش است.

فونت های مرتبط

نظرات کاربران