پرسش‌های متداول درباره اجازه‌نامه فونت

۱- چگونه می توانم یک اجازه‌نامه (لایسنس) معتبر برای وبسایت و نرم افزارم داشته باشم.

فقط خریداران فونت می توانند اجازه‌نامه داشته باشند. بنابراین ابتدا فونت را خرید کنید. پس از خرید وارد پنل دانلود و ایجاد لایسنس می‌شوید.

 

۲-آیا با خرید فونت اجازه استفاده از آن را نداریم و باید برای هر پروژه لایسنس خریداری کنیم؟

شما با خرید فونت اجازه استفاده دسکتاپ را دارید. یعنی می توانید در کامپیوترهای شخصی خود آن‌را نصب کنید و انواع خروجی چاپ و فایل گرافیکی داشته باشید. (برای انجام این امور نیازی به اخذ اجازه‌نامه ندارید)

تنها برای استفاده‌های نرم افزاری که نیاز است فایل فونت در درون پروژه قرار داشته باشد  (مانند پروژه‌های طراحی وب ، اپلیکیشن، اسکریپت، قالب و …) نیاز است به نام پروژه و با توجه به سطح تجاری پروژه اجازه‌نامه اخذ شده باشد.

 

۳-آیا برای هر وب‌سایتی که با فونت‌های شما طراحی می‌کنم باید دوباره فونت را خریداری کنم؟

خیر. یکبار خرید فونت برای همیشه کافیست. شما پس از خرید فونت پنل کاربری خواهید داشت که می‌توانید در درون آن برای تعداد نامحدودی وبسایت اجازه‌نامه ایجاد کنید.

 

۴- هزینه تهیه انواع اجازه‌نامه چقدر است؟

در باکس خرید روی کلمه قوانین و مقررات کلیک کنید در متن، قیمت‌ها هم نوشته شده است.

اجازه‌نامه غیرتجاری رایگان است.

قیمت اجازه نامه تجاری کوچک حدوداً نصف قیمت  فونت است (مثلاً برای ایران سنس این لایسنس ۲۰ هزار تومان قیمت دارد.)

قیمت اجازه نامه تجاری بزرگ حدوداً دوبرابر و نیم قیمت  فونت است (مثلاً برای ایران سنس این لایسنس ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد.)

قیمت اجازه نامه حقوقی حدوداً پنج برابر قیمت فونت است (مثلاً برای ایران سنس این لایسنس ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد.)

 

۵- ما یک شرکت طراحی وبسایت هستیم کدام اجازه‌نامه مناسب کار ماست؟

شما لازم است برای هرکدام از مشتریان خود بصورت مجزا و به نام آنها اجازه‌نامه ثبت کنید.

 

۶- برای چه استفاده‌های اجازه‌نامه لازم است؟

برای هر استفاده‌ای که شما را ناچار کند فونت را (علاوه بر نصب در کامپیوتر شخصی خود) کپی و تکثیر کنید اجازه‌نامه نیاز است.

مثلا برای استفاده‌های نرم افزاری که نیاز است فایل فونت در درون پروژه قرار داشته باشد  (مانند پروژه‌های طراحی وب ، اپلیکیشن، اسکریپت، قالب و …) نیاز است به نام پروژه و با توجه به سطح تجاری پروژه اجازه‌نامه اخذ شده باشد.

 

۷- شرکت (یا شخص طراحی) که سایت ما را طراحی کرده است از فونت شما استفاده کرده است و ما اکنون طی اخطار شما متوجه کپی‌رایت و قوانین استفاده فونت شده ایم! تکلیف چیست؟

شرکت یا شخص طراحی که از فونت استفاده ‌می‌کند موظف است شما را در جریان قوانین استفاده فونت قرار دهد. یا ایشان تماس بگیرید و موضوع را مطرح کنید.

اگر حاضر به پذیرش هزینه اجازه‌نامه نشدند ناچارید هم فونت و هم اجازه‌نامه را خودتان خریداری کنید. (پیشنهاد می‌کنیم با چنین شرکت یا طراحی همکاری نکنید)

 

۸- مدت زمان اعتبار اجازه‌نامه‌های فونت ایران چقدر است؟

اجازه‌نامه‌های فونت ایران محدودیت زمانی ندارد و دائمی است.

 

۹- وبسایت‌ من فروشگاهی (تجاری) است اما تازه شروع کرده‌ام و هنوز درآمدی کسب نکرده‌ام. آیا می‌توانم فعلاً از اجازه‌نامه غیرتجاری (رایگان) استفاده کنم؟

بله می توانید تا زمانی که از کسب درآمد وبسایت یا برنامه‌اتان مطمئن نشده‌اید از اجازه‌نامه غیرتجاری رایگان استفاده کنید.

 

۱۰- چگونه می‌توانم از اجازه‌نامه رایگان فونت ایران سنس استفاده کنم؟

به هر صورت باید فونت را خریداری کنید. (خودِ فونت رایگان نیست) اما بعد از خرید می توانید برای پروژه‌های غیرتجاری خود لایسنس رایگان اخذ کنید.

 

۱۱- ما شرکتی هستیم که وب‌سایت‌ها و نرم افزارهای متعددی داریم. کدام اجازه‌نامه برای ما مناسب است؟ آیا لازم است برای هرکدام از محصولات خود اجازه‌نامه جداگانه خریداری کنیم؟

اگر تعداد سایت‌ها و نرم افزارهای شما زیاد است و در آینده نیز ممکن است بیشتر شود. یا نیازدارید که در شرکت فونت را روی سیستم‌های متعددی نصب کنید اجازه‌نامه حقوقی مناسب شما است.

با خرید یک اجازه‌نامه حقوقی به نام برند (شرکت) اصلی خود می توانید به صورت نامحدود از فونت مورد نظر در محصولات شرکت استفاده کنید.

پروژه‌های پیمانکاری که شرکت شما برای مشتریان انجام می‌دهد شامل این اجازه‌نامه نخواهد بود.

۱۲- ما یک دفتر نشریه (یا انتشارات) هستیم و می‌خواهیم در نشریه (یا کتاب‌های) خود از فونت شما استفاده کنیم. چه اجازه‌نامه‌ای مناسب ماست؟

اگر قصد دارید به طور کلی در نشریات یا کتب چاپی خود از فونت ما استفاده کنید لازم است اجازه‌نامه حقوقی اخذ کند.

اگر استفاده شما موردی (در حد چند کتاب خاص) است و این فونت فونت اصلی شما برای صفحه بندی نخواهد بود نیازی به اجازه‌نامه ندارید.

10 Responses to “پرسش‌های متداول درباره اجازه‌نامه فونت”

 1. احسان گفت:

  سلام علیکم
  بنده سایتم رو دادم برام طراحی کردند
  لطفا ببینید فونتی که در سایت به کار رفته فونت ایران سنس می باشد؟
  و باید برای ان مجوز خریداری کنم؟
  با سپاس

 2. سینا گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم چگونه میتوانم نوع فونتی که در یک سایت استفاده شده است را مشخص کنم؟ یعنی یک وبسایتی از فونت های شما استفاده میکند و من میخواهم دقیقا بدانم تا فلان فونت چه است تا همان را خریداری کنم؟
  با سپاس

 3. با سلام
  به نظرم قوانینی که گذاشتید یکم ناقصه ! برای مثال یه سایتی که چندین سرویس ارائه میده و همگی به عنوان یک مجموعه هستند تو کدوم اجاره نامه قرار میگیره ؟! یا برای مثال app هایی که تحت وب نوشته شدن و فونت وب سایت رو با استفاده از web service روی سیستم کاربرها نصب میکنند (کش میکنن) چطور ؟ من متوجه نشدم اجاره نامه ها به چه صورت تقسیم بندی شدن و چرا ؟ یا مثال دیگه ای که میشه زد اینکه برنامه ای تحت وب که چندین قسمت مختلف داره و همگی جزو یک برند هستند و تجاری هم نیست! چطور ؟ میشه رایگان استفاده کرد ؟ خواهشا شفاف سازی کنید

  • مدیریت گفت:

   سایتی که چندین سرویس ارائه میده و همگی به عنوان یک مجموعه هستند = (اجازه نامه حقوقی)
   app هایی که تحت وب نوشته شدن و فونت وب سایت رو با استفاده از web service روی سیستم کاربرها نصب میکنند= (یک اجازه نامه برای سایت یا اپ کافیست)
   برنامه ای تحت وب که چندین قسمت مختلف داره و همگی جزو یک برند هستند و تجاری هم نیست! چطور میشه رایگان استفاده کرد ؟ = (برای سایت اصلی یا برای هر بخش بصورت جداگانه می توانید لایسنس غیرتجاری ثبت کنید)

 4. علی گفت:

  با سلام

  بنده طراح وب سایت هستم و فونت را خریداری کرده ام همچنین عمده وب سایت های طراحی شده توسط من شامل اجازه نامه رایگان می شوند.
  حال اگر پس از تحویل وب سایت به مشتری و در آینده صاحبان وب سایت وضعیت سایت را به تجاری تغییر دهند، در صورت دریافت اجازه نامه از جانب من این موضوع متوجه بنده خواهد بود؟ آیا می توان تنها ایجاد اجازه نامه را بر عهده مشتری گذاشت در حالی که فونت را بنده خریداری کرده ام؟

  با تشکر

  • مدیریت گفت:

   مشتری شما برای خرید لایسنس بصورت مستقیم ناچار است هزینه خرید فونت را نیز یکبار بپردازد. راه حل به صرفه‌تر این است که از شما بخواهد که در پنل خود یک لایسنس تجاری برای ایشان خریداری و ثبت کنید.

 5. یاسین گفت:

  سلام ببخشید من یه اپ کوچیک برای اندروید زدم که نیاز به فونت دارم
  سوالم اینجاس که من ابتدا باید یه بار فونت رو بخرم بعدش برای لایسنس هم پول بدم ؟
  یا فقط برای لایسنس باید پول بدم ؟

پاسخ دهید


مسلم ابراهیمی مدیر فونت ایران و طراح فونت فارسی پاسخگوی شماست.
پشتیبانی:
whatsapp: ۰۹۳۳ ۷۳۳ ۳۹۹۸
Twitter: @MoslemEbrahimi
Yahoo!: moslmo
Facebook: moslem.ebrahimi
Viber: 0933 733 3998

برای ورود به پنل کاربری و دانلود آخرین نسخه، شناسه خرید خود را وارد کنید:


شناسه خرید را فراموش کرده‌ام.

برای آگاهی از اعتبار اجازه‌نامه کد لایسنس را وارد کنید:

logo-samandehi